niedziela, 13 marca 2016

"Alicja i lustro zombi" Gena Showalter - recenzja

Tytuł : " Alicja i lustro zombi"
Autor: Gena Showalter
Ocena : 9/10

Druga część z serii "Kroniki Białego Królika". Początek był nie ciekawy, ale potem akcja się rozwinęła i z wielką przyjemnością czytałam tą książkę. Gena w tym opowiadaniu zawarła wiele miłości między bohaterami. 


"Po wszystkim. Raz na zawsze."


Ali po oberwaniu nożem od Cole'a, leży w domu pod obserwacją pana Ankha. W dzień poprzedzający Halloween, Cole przychodzi do niej i oboje umawiają się na rozpoczęcie szkolenia. Następnego dnia Alicja przyjeżdża z Kat do stodoły, w której odbywają się treningi i zostaje połączona wizją z nieznanym jej chłopakiem.


" Czym był jej ten as?"


Dziewczyna zostaje zaproszona przez swojego chłopaka na wspólny wieczór Halloween owy. Jednak później Cole odwołuje spotkanie i Ali wybiera się sama do klubu, w którym odbywa się impreza. Chłopak wyznaje jej dlaczego nie chciał jej tam. Ona i Cole oddalają się od siebie. Blondynka źle się z tym czuje i stara się odzyskać chłopaka. Zostaje ugryziona przez Justina, którego ugryzł zombi. Poprzez ugryzienie w dziewczynie pojawiła się druga "ona". Zła, zombiczna i łaknąca bólu jej przyjaciół. 


"Nagla pojawiły się dwie Alicje i obydwie czuły ból."


Ali czuje się coraz gorzej i nie wie co ma zrobić. Od siostry dowiaduje się, że w niej mieszka zombiczna "ona". Alicja nikomu o niej nie mówi i stara się życ spokojnie, aby chronić przyjaciół i babcię. Podczas jednego z patroli Cole dowiaduje się o wszystkim. Dziewczyna sądzi, że ją znienawidzi. Jednak tak się nie dzieje. Dzień po feralnym patrolu pan Ankh i pan Holland również się dowiadują o wszystkim i karzą Ali wraz z babcią się wyprowadzić z domu Ankhów. 


"Nie wykluczył mnie ze swojego życia?"


Blondynka już nie poluje na zombi i stara się żyć, choć trochę normalnie. Omija grupę zabójców, tak samo jak oni ją. Po tym jak zabójcy dowiedzieli się o "przypadłości" Alicji, zaczęli się jej bać. Jedynie Kat jej nie zostawiła. Dziewczyna jest jej za to wdzięczna, ale boi się o jej bezpieczeństwo. Pewnego dnia spotyka się z człowiekiem, który sądzi, że może jej pomóc. Ali dostaje formułę i kilka fiolek antidotum, które osłabiają Ali Zombi, czyli A.Z. Podczas jazdy zostają zaatakowani i przytrafia im się wypadek. Doktor i jego kierowca giną. Dziewczyna jest goniona przez zabójce nasłanego z Animy. Ledwo uchodzi z życiem dzięki Cole'owi. 


"Zaraz umrę..."


Po wypadku i po tym, jak Ali trafiła do domu pana Ankha odbywa rozmowę z Cole'm. Chłopak twierdzi, że chce do niej wrócić dlatego, że nie jest w stanie bez niej żyć. Dziewczyna odczuwa to samo, ale nie jest pewna czy czarno włosy znowu jej nie zostawi. Jest rozdarta. Kiedy pojawiają się u niej łzy z powodu własnej odmowy, Cole nie drąży tematu i ją pociesza. Po następnym rozdzieleniu obu części dziewczyny, Alicja zostaje przeniesiona do domku na odludziu. Codziennie do niej przyjeżdża pan Ankh, który ją bada. Dziewczyna czuje się jak bomba atomowa, lada chwila może wybuchnąć i skrzywdzić swoich bliskich, dlatego nie przeszkadza jej mieszkanie na odludziu.


"Usłyszałam dzwonek."


Ali, Kat i Reeve zostają porwane, a Alicja jest torturowana. Życie trzech dziewczyn zależy od umejętności Alicji Bell. Cała czwórka ucieka z siedziby Animy, a zaraz po tym jak uciekły na parkaningu pojawiają się zabójcy.  Wszystkie dziewczyny po uwolnieniu wracają do zdrowia, wszystkie prócz Ali. Jej organizm walczy z zombiczną toksyną, przez co dziewczyna sama siebie zatruwa. Po kilku dniach blondynka wychodzi z łóżka i odrazu jedzie do stodoły, gdzie planuje wraz z innymi atak na Anime. Podczas ataku Alicja zabija swojego prześladowce. Jednak to nie koniec. Alicja musi dalej walczyć z A.Z.


"Walczę o ocalenie życia, które pokochałam."

3 komentarze:

 1. Bardzo ciekawe! :) Fajny blog :* Zapraszam do siebie :)
  http://ms-black-lady.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Strasznie długo się zastanawiałem czy przeczytać tą książkę, ale po twojej recenzji na pewno ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak dużo osób poleca tą książkę, że muszę ja przeczytać !
  Jedyne co mnie odstrasza to ta okładka :D

  OdpowiedzUsuń