poniedziałek, 7 marca 2016

"Czerwona królowa" Victoria Aveyard - recenzja

Tytuł : " Czerwona królowa"
Autor : Victoria Aveyard
Liczba stron : 482
Ocena : 10/10


Książkę poleciła mi moja koleżanka z klasy, która tak samo jak ja kocha czytać książki. Początek opowieści mnie nie zainteresował, ale już po przeczytaniu 30 stron wiedziałam, że będzie coraz ciekawiej. Victoria tak samo jak Gena na stronach swojej książki umieściła wojnę, jak i miłość. 


"Nie jesteśmy tacy sami i nigdy nie będziemy."


Mare Barrow jest siedemnastoletnią dziewczyną mieszkającą w małej wiosce, Pale. Jest Czerwoną, co nie daje jej szczęśliwego życia. Dziewczyna jest złodziejką i nie długo ma trafić do wojska. Jej przyjaciel również. Decyduje się na naprawdę niebezpieczną "misję" uratowania ich obojga przed poborem. Ma zamiar okraść Srebnych. Jest to bardzo ryzykowne. Jej siostra, stara się pomóc, przez co sama ponosi konsekwencje.

"Ku pokrzepieniu serc arystokracji."


Po ucieczce z miejsca, w którym siostra dziewczyny zostaje ukarana, Mare ukrywa się w gospodzie i okrada obcych ludzi. W końcu natrafia na Cala- chłopaka, który trochę dziwnie się zachowuje i odrobinę jej pomógł. Następnego dnia Czerwoną zabierają gwardziści, ponieważ dostała posadę na zamku. Dziewczyna usługuje podczas Królewskiej Próby i wtedy zdarza się cud i początek koszmaru dziewczyny. 


"Dziewuszka od błyskawic."


Mare staje się Srebną arystokratką i przyszłą księżniczką Norty, lecz ona się nie cieszy bo to koniec jej doczesnego życia. Dziewczyna dowiaduje się, że jej brat został ścięty. Mare chcąc pomścić brata dołącza do Szkarłatnej Gwardii. Teraz musi się pilnować, ponieważ w każdej chwili ktoś może ją przejrzeć.


"Powstańmy! Czerwoni niczym świt."

Maven, książe Norty i narzeczony Mare, także należy do Gwardii. Jednak on nie jest taki jaki wydaje się młodej Czerwonej. Pomaga jej i jednocześnie sobie, ale dziewczyna tego nie widzi. Ona widzi w nim przyjaciela. Jednak on cierpi, gdyż Mare jest zakochana w Calu. Cal również. Jak to się wszystko skończy? Czy Mare i Szkarłatna Gwardia wygrają, a może jednak przegrają?


"Jej oczy, takie same jak Mavena."1 komentarz:

  1. Mam mocną chęć na tą książkę! :) / C.

    Buziaczki! ♥
    Zapraszamy do nas :)
    rodzinne-czytanie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń